مشاوره رایگان آموزشی

02122882007

بانک مرکزی کوبا استفاده از دلار آمریکا را به حالت تعلیق درآورد ، احتمال جایگزینی با بیت کوین وجود دارد

بانک مرکزی کوبا استفاده از دلار آمریکا را به دلیل محدودیت های تحریم به حالت تعلیق درآورده است. محدودیت های بانک مرکزی کوبا از “موانعی که تحریم ایالات متحده برای سیستم بانک ملی ایجاد می کند” ناشی می شود.

کوبا ، کشور جزیره ای واقع در دریای کارائیب ، خلیج مکزیک و اقیانوس اطلس ، گفت که این هفته دلار آمریکا در این کشور به حالت تعلیق در خواهد آمد. این حکم از طرف بانک مرکزی این کشور صادر شده است این اعلامیه در یک میزگرد که از تلویزیون کوبا با حمایت دولت پخش شد مطرح شد.

بانک مرکزی کوبا اعلام کرد “با توجه به موانعی که تحریم ایالات متحده برای سیستم بانک ملی برای واریز دلارهای آمریکایی به حساب های خارج از کشور ایجاد می کند ، تصمیمی برای تعلیق موقت سپرده های دلار آمریکا در بانک و سیستم مالی کوبا گرفته شد”.

بررا سیرس (Berra Cires) ، معاون رئیس بانک مرکزی کوبا (BCC) ، در میزگرد توضیح داد که در آغاز رهبری دولت ترامپ ، ایالات متحده کنترل تحریم را سخت تر کرد. ایالات متحده از سال ۱۹۵۸(۱۳۳۷) کوبا را تحریم کرده است و همچنین ایالات متحده در دوران ریاست جمهوری آیزنهاور و کندی نیز مسائل زیادی با کوبا داشته است. پس از بحران ۲۰۰۸(۱۳۸۷) ، به نظر می رسید ایالات متحده و کوبا در دوره ریاست جمهوری اوباما به سمت شرایط دوستانه تر پیش می روند.

روز جمعه ، میامی هرالد(Miami Herald) گزارش داد که دلار در بازار سیاه کوبا ۳ برابر بیشتر از نرخ ارز جهانی با ۷۰ پزوی کوبا معامله می شود.
با این حال ، معاون رئیس جمهور  ، بررا سیرس (Berra Cires) ادعا می کند که شرایط بانک مرکزی کوبا از زمان ترامپ وخیم تر شده است و گفته است که ۲۴ بانک خارجی معامله با کوبا را متوقف کرده اند.

این اقدام با واکنش حامیان ارزهای دیجیتال همراه شد وآنها  میخواهند کوبا هم مانند السالوادور پذیرش بیت کوین را در دستور کار خود قرار دهد.

اشتراک گذاری :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاه بگذارید

profile avatar
  Subscribe  
Notify of

قیمت ارزهای دیجیتال

Name Price24H %
bitcoin
Bitcoin(BTC)
$34,338.00
4.56%
ethereum
Ethereum(ETH)
$2,506.41
-0.02%
ripple
XRP(XRP)
$0.865
-0.21%
litecoin
Litecoin(LTC)
$159.48
1.40%
tron
TRON(TRX)
$0.072
2.51%